ATOCHA, REINA SOFIA, PARK EL RETIRO, MUZEUM PRADO

Wysiadając na stacji Atocha można spacerem zobaczyć poniższe miejsca…

STACJA KOLEJOWA ATOCHA

Nawet jak nie potrzebujecie przemieścić się do innego miasta to warto wybrać się na stację kolejową Atocha. Hol główny to ogród tropikalny z ogromną ilością roślin, palm oraz oczkiem wodnym z żółwiami.

Na tej właśnie stacji miał miejsce zamach bombowy w 2004 roku.

 

REINA SOFIA

Muzeum Królowej Zofii, gdzie między innymi można zobaczyć dzieła Picassa czy Dalego. Budynek jest ciekawy także z zewnątrz.

Tuż obok można zobaczyć budynek porośnięty roślinami, Vertical Jardin.

PARK EL RETIRO

Cudowne miejsce na spacer, piknik, odpoczynek. Park jest duży, jest gdzie chodzić 🙂 Koniecznie trzeba zobaczyć Crystal Palace (czynny 10-18 ! ważna informacja, ja spóźniłam się 2o minut, żeby wejść do środka) oraz pomnik Alfonsa XII z kolumnami nad stawem. Można tam wypożyczyć łodkę i popływać, chociaż przestrzeń jest niewielka i mi osobiście nie wydaje się to specjalnie atrakcyjne.

MUZEUM PRADO

Można powiedzieć, że obowiązkowy punkt na liście miejsc do zwiedzenia. To może trochę głupio się przyznać, ale nie miałam okazji wejść do środka. Jak to się mówi “następnym razem”.

Obok kościół San Jeronimo.

Mieszkałam przez kilka miesięcy w Londynie, przez rok na Malcie, a teraz jestem w Australii. Piszę do Ciebie ze słonecznej Sydney o życiu, o tym kraju, o podróżach i przemyśleniach emigranta. Serdecznie Cię zapraszam do odkrywania świata ze mną!

Zostaw swój komentarz, wymieńmy się myślami! Możesz także podzielić się tym wpisem z innymi!!

Leave a Reply