Carriageworks – Kathrine Grosse

kolorowa instalacja

Autorką instalacji jest niemiecka artystka Kathrine Grosse. Została poproszona o wykonanie czegoś odpowiedniego dla architektury hali przemysłowej, jaką jest Carriageworks. Artystka wykorzystując 8000 m2 materiału i spray’u stworzyła przestrzeń wypełnioną kolorami. Mówi o tym, że w momencie kiedy się zatrzymujemy, przestajemy działać automatycznie, nasz umysł otwiera się na rzeczy, których do tej pory nie widzieliśmy. Możemy wtedy doświadczyć zupełnie innego sensu życia.

Siedząc w tych kolorach, robiąc zdjęcia, spędziłam dobrą godzinę.

Poniżej link do filimu, gdzie artystka wypowiada się na temat tej pracy.

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=EHIhfi1Z0xk – YouTube

https://www.sydney.com/destinations/sydney/inner-sydney/redfern-and-waterloo/events/katharina-grosse-the-horse-trotted-another-couple-metres-then-it-stopped

[ENGLISH]

Kathrine Grosse is a German artist, who was asked to make fill the Carriageworks space with her work. She said the place it’s already a stage and she came up with the idea of creating a room full of colors. She has used 8000m2 of fabric, painted by spray-gun.

I in the link above you can hear the artist speaking about her work.

I have spent about an hour siting in this colorful surrounding, and that felt good!

Mieszkałam przez kilka miesięcy w Londynie, przez rok na Malcie, a teraz jestem w Australii. Piszę do Ciebie ze słonecznej Sydney o życiu, o tym kraju, o podróżach i przemyśleniach emigranta. Serdecznie Cię zapraszam do odkrywania świata ze mną!

Zostaw swój komentarz, wymieńmy się myślami! Możesz także podzielić się tym wpisem z innymi!!

Leave a Reply