Dom Kereta

Dom Kereta to instalacja artystyczna zaprojektowana jak przestrzeń mieszkalna. W rzeczywistości nie spełnia wymogów prawa, więc mieszkaniem być nie może, chociaż w praktyce jest wyposażona we wszystko, co niezbędne. Twórcą projektu jest Jakub Szczęsny, który stworzył przestrzeń odnosząc się do życia i twórczości Etgara Kereta, izraelskiego pisarza.

Obiekt można zwiedzać kilka razy w roku (dość trudno upolować bilety, trzeba rezerwować jak tylko pojawi się informacja na stronie!), a w pozostały czas służy jako przestrzeń do pracy dla artystów z całego świata.

Mieszkanie ma dwa piętra, z których można korzystać. Pierwsze to salon, kuchnia i łazienka w jednym, drugie – sypialnia i miejsce do pracy. I wszystko się zmieściło na tych kilkunastu metrach 😉 W najszerszym punkcie obiektu jest 152 cm, a w najwęższym 92!

 

Link do strony internetowej miejsca: http://domkereta.pl/

Myślicie, że w małym mieszkaniu się nie da?! Nic bardziej mylnego 🙂

Link do filmiku, gdzie Australijka mieszkająca w Japonii oprowadza po swoim 8m2 mieszkaniu:

https://www.youtube.com/watch?v=TYVJbupG3Xg

Mieszkałam przez kilka miesięcy w Londynie, przez rok na Malcie, a teraz jestem w Australii. Piszę do Ciebie ze słonecznej Sydney o życiu, o tym kraju, o podróżach i przemyśleniach emigranta. Serdecznie Cię zapraszam do odkrywania świata ze mną!

Zostaw swój komentarz, wymieńmy się myślami! Możesz także podzielić się tym wpisem z innymi!!

Leave a Reply