DZIEŃ III. JEZIORO GALILEJSKIE, GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW, TABGHA, KAFARNAUM, GÓRA TABOR

REJS PO JEZIORZE GALILEJSKIM

Jezioro znajduje się w tzw. depresji, czyli poniżej poziomu morza – ponad 200 metrów. Nasz rejs trwał ok. 40 minut. Przy dźwiękach żydowskiej muzyki  łapałam słońce. Ktoś z ekipy statku zaproponował taniec, na który większość zareagowała bardzo entuzjastycznie 🙂

GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW

Kościół znajdujący się na Górze Błogosławieństw ma kształt ośmiokąta, ma osiem witraży, co jest związane z liczbą błogosławieństw. Kościół jest w otoczeniu zieleni, gdzie można usiąść, podziwiać panoramę na Jezioro Galilejskie.

TANGHA

Znajduje się tam Kościół Rozmnożenia Ryb – miejsce związane z historią apostoła Piotra i połowu tak obfitego, że sieci rybackie prawie pękały.

KAFARNAUM

Miasto, które w odległych czasach znajdowało się przy jednej z głównych dróg handlowych i na pewno było pod panowaniem rzymskim. Franciszkanie w XIX wieku wykupili tereny ruin i rozpoczęli prace wykopaliskowe. Obecnie Kafarnaum jest Parkiem Narodowym.  Można zobaczyć tam ruiny świątyni bizantyjskiej, zbudowanej na starożytnym osiedlu mieszkalnym oraz synagogę, która jest w pewnym stopniu oryginalna, a częściowo zrekonstruowana.

GÓRA TABOR

Góra Tabor jest Parkiem Narodowym. Na górę można się dostać w kilka minut jadąc krętą drogą mini busem. Co odważniejsi mogą się zdecydować na wejście pieszo, podobno da się dojść w 45 minut 😉

Na Górze Tabor ogląda się Bazylikę Przemienienia Pańskiego, która obecnie jest pod opieką franciszkanów. Bazylika po obydwu stronach ma krypty, jedną poświęconą Mojżeszowi, drugą Eliaszowi.

 

Mieszkałam przez kilka miesięcy w Londynie, przez rok na Malcie, a teraz jestem w Australii. Piszę do Ciebie ze słonecznej Sydney o życiu, o tym kraju, o podróżach i przemyśleniach emigranta. Serdecznie Cię zapraszam do odkrywania świata ze mną!

Zostaw swój komentarz, wymieńmy się myślami! Możesz także podzielić się tym wpisem z innymi!!

Leave a Reply