Ekskluzywne restauracje w Sydney warte swojej ceny

para na kolacji

Spełnianie marzeń jest dla mnie ważne. Fantazje mam różne – od zobaczenia żyrafy na safari w Kenii, po wiszące jajo- huśtawkę na balkonie. Często sobie z Keremem o tych marzeniach rozmawiamy, dzielimy się ze sobą, tym co nas kręci. On bardzo dobrze pamięta wszystko to, co mówię i czasami robi mi niespodziankę, spełniając jedno z nich.

Powiedział mi, że mamy wieczorną randkę, a na moje pytanie, jak mogę się ubrać od razu dodał, że szpilki będą idealne. Wsiedliśmy w Ubera i choć wiedziałam, że jedziemy gdzieś na kolacje to kiedy kierowca potwierdził adres na mojej twarzy momentalnie pojawił się uśmiech. Kerem przez moment miał poczucie, że facet spalił niespodziankę, ale to nie miało znaczenia. Wiedziałam już, że ten wieczór zapamiętam na długo. Poniżej ekskluzywne restauracje w Sydney, które są warte swojej ceny.

Restauracja Altitude, w hotelu Shangri-La

Shangri – La to znana sieć hoteli. Jeden z dwóch, które znajdują się w Sydney jest położony w miejscu z widokiem na Sydney Harbour. Restauracja na 36 piętrze, z ogromnymi oknami od podłogi aż po sufit daje nieziemski widok na Operę i most Sydney Harbour.

Jedzenie jest pięknie podane, ciekawe w smaku, dobre! W takich miejscach pracują najlepsi szefowie kuchni, nie mam co do tego wątpliwości. Nawet z pozoru zupełnie zwyczajne warzywa zafundowały mi ogromną przyjemność jedzenia. Na talerzu nie było żadnego przypadku. Charred Winter Carrots to najlepsza ‘przypalona’ marchewka, jaką zjesz.

Możliwe, że gdybym jadła tam makaron pesto z sosem ze słoika twierdziłabym, że smakuje jak nigdy przedtem. Całkiem możliwe, bo w Altitude widoki oszałamiają i tworzą magiczną atmosferę.

nocny widok na Harbour Bridge

jedzenie

jedzenie

 

Ceny: Opcji jest sporo od śniadania, przez brunch, lunch, high tea. 3- daniowa kolacja dla dwojga to koszt zaczynający się od $310 (wzrasta, kiedy decydujemy się na wino lub inne alkohole, bądź dodatkowe desery). High Tea to koszt $75-85 za przekąski słone, słodkie oraz napój. 2-daniowy lunch to $65, ale można także wybierać dania a la carte.

Link do restauracji znajdziesz tu.

Restauracja Aria

Restauracja znajduje się przy Sydney Harbour i tutaj podobnie jak w poprzedniej możemy podziwiać most. Niesamowicie przyjazna obsługa na najwyższym poziomie. Każde danie serwowała nam inna osoba, opowiadając o tym, co zaraz będziemy jeść. Przystawka, danie główne i deser do wyboru z przygotowanego menu. Za oknem Harbour Bridge. Restauracja absolutnie godna polecenia  i pieniędzy tam wydanych!

Kolacja w Arii poprzedziła jedno z moich marzeń – spektakl w Sydney Opera House. Byliśmy na operze „Carmen”, chłonęłam każdą chwilę z tego wieczoru.

kobieta w restauracji

jedzenie

jedzenie

Ceny: 3- daniowa kolacja to koszt $300  dla dwóch osób, opcja menu degustacyjnego jest w cenie $220 od osoby. Restauracja organizuje również czasowe warianty, jak obecnie ‘Maybe Aria’ – $85 za dwa koktajle oraz dwie przekąski.

Link do restauracji znajdziesz tu.

Jeśli uważasz, że wydanie kilkuset dolarów na kolacje to za dużo, to niewątpliwie nie byłeś jeszcze w odpowiedniej restauracji! Wymienione wyżej eksluzywne restauracje w Sydney są zdecydowanie warte swojej ceny.

Mieszkałam przez kilka miesięcy w Londynie, przez rok na Malcie, a teraz jestem w Australii. Piszę do Ciebie ze słonecznej Sydney o życiu, o tym kraju, o podróżach i przemyśleniach emigranta. Serdecznie Cię zapraszam do odkrywania świata ze mną!

Zostaw swój komentarz, wymieńmy się myślami! Możesz także podzielić się tym wpisem z innymi!!

Leave a Reply