Gdzie zjeść śniadanie w Sydney? 5 fajnych miejsc śniadaniowych

jedzenie na stole

Super jest zacząć dzień pysznym śniadaniem na mieście. Nie wiesz, gdzie zjeść śniadanie w Sydney? Poniżej masz 5 fajnych miejsc, które Ci polecam.

Acre, Camperdown

To miejsce łączy w sobie elegancję oraz swobodę życia na wsi. Serio, tak to widzę! Acre ma przepiękną salę restauracyjną, a jednocześnie ogródek i sporą przestrzeń na zewnątrz. Z pewnością spodoba się także dzieciom!

W menu klasyki jak jajka po benedyktyńsku, awokado na toście czy wegetariański bowl. Polecam także świeże soki.

Ceny za śniadanie: 18-25$ za danie.

jedzenie na stole

Haven Speciality Cafe, Surry Hills

Mieszcząca się tuż przy Central Station kawiarnia jest położona w super dogodnej lokalizacji. Prosty, ale estetyczny design tworzy dobrą atmosferę tego miejsca. Zapach i smak kawy jest dokładnie taki, jak powinien. Podobnie jeśli chodzi o menu dań – jest pysznie! Chociaż nie ma bardzo dużego wyboru to można spróbować zarówno klasyka (jak tost z awokado), jak i ciekawych propozycji. W Haven byłam wielokrotnie i bardzo lubię to miejsce.

Ceny za śniadanie: około 14-17$ za danie.

kawiarnia

jedzenie na talerzu

Kafeine, Balmain

Kawiarnia ma niewątpliwie bogate menu śniadaniowe, więc nawet najbardziej wybredny smakosz znajdzie coś dla siebie.

Podsumowując – Kafeine ma duży wybór, smacznie i ładnie! Do tego miejsce w okolicy, gdzie warto się po śniadaniu wybrać na spacer. Są klasyki, śniadania owocowe i na słodko, a także omlet czy hash potato z dodatkami.

Ceny za śniadanie: około 13-20$ za danie.

wnętrze kawiarni

jedzenie na stole

Treetop Café, Waterloo

Kawiarnia wygląda niepozornie, ale zapewniam Cię, że jedzenie tutaj nie rozczaruje! W środku jedynie kilka stolików, więc lepiej zrobić rezerwację. W menu przede wszystkim śniadania na słono, ale dla wielbicieli słodkości są pancake z lodami. Fajną opcją jest śniadaniowy talerz dla dwojga lub więcej ilości osób.

Ceny za śniadanie: około 15-18$ za danie. Jest też opcja na bogato (na zdjęciu) za 45$ dla dwóch osób.

 

Social Hideout, Waterloo

Tutaj wszystko zachwyca kolorami, to prawdopodobnie jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc. Kwiatowe dekoracje na suficie oraz ścianach, pastelowe kolory. Śniadaniowe menu jest bogate, do tego jest mnóstwo napojów do wyboru od smoothie po kawę i herbatę.

Ważnym aspektem jest, że dania na talerzu są tak samo smaczne, jak wyglądają.

Ceny za śniadanie: około 23$ za danie.

wnętrze kawiarni

jedzenie na stole

To niewątpliwie miejsca, do których sama lubię wracać, bo wiem, że się nie zawiodę. Wszystkie kawiarnie mają opcje dań wegetariańskich, jeśli jest to dla Ciebie ważne (bo dla mnie jest!). Z pewnością teraz już wiesz, gdzie zjeść śniadanie w Sydney!

Mieszkałam przez kilka miesięcy w Londynie, przez rok na Malcie, a teraz jestem w Australii. Piszę do Ciebie ze słonecznej Sydney o życiu, o tym kraju, o podróżach i przemyśleniach emigranta. Serdecznie Cię zapraszam do odkrywania świata ze mną!

Zostaw swój komentarz, wymieńmy się myślami! Możesz także podzielić się tym wpisem z innymi!!

Leave a Reply