Gdzie zobaczyć jacaranda w Sydney?

Sydney Harbour Bridge

Kiedy drzewa jacaranda zaczynają kwitnąć, w Sydney robi się jeszcze piękniej. Dzieje się to na przełomie października i listopada, czyli tuż przed rozpoczęciem kalendarzowego lata. Mijając ulice miasta spotkasz je dość często, ale czy wiesz, gdzie najlepiej zobaczyć jacarandę w Sydney?

McDougall Street, Kirribilli

Mówi się, że to jest „jacaranda tunnel” w Sydney. Faktycznie gałęzie drzew nachodzą na siebie, co daje bardzo fajny efekt. Jest to najbardziej popularne miejsce, aby podziwiać te kwitnące drzewa. Jeśli zależy Ci, aby nie mieć innych ludzi na zdjęciach to musisz wybrać się tam wcześnie rano. Tak, przed 7:00 najlepiej, bo potem zaczynają się zjeżdżać inni. Jest to także istotne ze względu bezpieczeństwa, gdyż jest to ulica – im wcześniej, tym ruch mniejszy i nie wkurzamy kierowców 😉

First Fleet Park, The Rocks – stacja Circular Quay

Jacaranda rosnąca w parku wygląda super z Sydney Harbour Bridge w tle. A może na odwrót? Pewnie to wciąż most robi przecież jednak większe wrażenie! Udekorowany tym fioletem – bajka!

jacaranda z Sydney Harbour Bridge w tle

Gdzie jeszcze jest jacaranda?

Inne miejsca, gdzie możesz podziwiać te drzewa to Royal Botanic Gardens, Prince Alfred Square (Parramatta), na Oxford Street (Paddington), czy w wielu miejscach w Glebe i Camperdown. Poniższe zdjęcie zrobiliśmy na naszym osiedlu!

zwiewna sukienka na tle jacaranda

Jeśli spodobała Ci się jacaranda, to tutaj możesz poczytać o niej więcej.

Drzewa kwitną jeszcze tylko przez jakiś krótki czas, śpiesz się!

Mieszkałam przez kilka miesięcy w Londynie, przez rok na Malcie, a teraz jestem w Australii. Piszę do Ciebie ze słonecznej Sydney o życiu, o tym kraju, o podróżach i przemyśleniach emigranta. Serdecznie Cię zapraszam do odkrywania świata ze mną!

Zostaw swój komentarz, wymieńmy się myślami! Możesz także podzielić się tym wpisem z innymi!!

Leave a Reply