Kilka powodów, dla których warto odwiedzić Noosa w Queensland

Noosa Heads

Bardzo turystyczne miejsce w Queensland, ale teraz już wiem dlaczego. Jest tam naprawdę pięknie i zdecydowanie zachęcam, aby odwiedzić to miejsce. Ponieważ w tym rejonie jest cieplej niż w Sydney przez całą część roku, to spokojnie można lecieć „poza sezonem”. Pogoda będzie najpewniej super, a nie będzie aż tak tłoczno. My byliśmy w październiku.

Noosa ma mnóstwo uroczych butików i kawiarni. Trochę pod tym względem przypomina Byron Bay, chociaż na mniejszą skalę. Serwują pyszne jedzenie, jest tam totalnie nadmorski klimat małych miasteczek.

Główna plaża – Noosa Heads Main Beach – jest oddzielona deptakiem od kawiarni i restauracji. Jest dość duża, nie mieliśmy problemu, aby znaleźć przestrzeń jedynie dla siebie. W tej okolicy są delfiny i nam też udało się wypatrzeć kilka w oddali.

Oczywiście można wypożyczyć tutaj sprzęt do pływania – deski surfingowe, kajaki, czy tzw. paddle boarding.

Noosa National Park

Tuż przy głównej plaży jest wejście do parku narodowego. I tam to jest sztos! Bardzo przyjemny spacer, a po drodze jest wiele plaż na których można się zatrzymać. Mi podobały się tysiąc razy bardziej niż główna plaża. Mniejsze, otoczone drzewami, mają swój urok.

W parku są miejsca widokowe. Można wypatrzeć delfiny, płaszczki i żółwie – nam się udało zobaczyć całe to towarzystwo! Teren nie jest duży, ale z plażowaniem spokojnie można spędzić tam cały dzień. My poszliśmy tam w dniu wylotu i przyznam, że trochę więcej czasu bym tam chciała!

TIP:

Z praktycznych informacji – trudno jest znaleźć miejsce parkingowe w centrum miasteczka lub przy wejściu do Parku Narodowego. Jak się uda to parking jest jedynie na 2 godziny. My parkowaliśmy znacznie dalej, przed wjazdem do „centrum” i robiliśmy 10 minutowy spacer. Oszczędzaliśmy tym samym sobie czas na szukanie miejsca i konieczności przeparkowania auta po 2 godzinach.

Mieszkałam przez kilka miesięcy w Londynie, przez rok na Malcie, a teraz jestem w Australii. Piszę do Ciebie ze słonecznej Sydney o życiu, o tym kraju, o podróżach i przemyśleniach emigranta. Serdecznie Cię zapraszam do odkrywania świata ze mną!

Zostaw swój komentarz, wymieńmy się myślami! Możesz także podzielić się tym wpisem z innymi!!

Comments

  1. […] Kilka powodów, dla których warto odwiedzić Noosa w Queensland | QLD | […]

Leave a Reply