Kilka zdjęć z Phuket | Tajlandia |

Jeśli śledzisz mnie na bieżąco to już wiesz, że do Tajlandii pojechałam, aby zajmować się moją podopieczną, ale miałam też trzy dni wyłącznie do swojej dyspozycji. Jeden z nich spędziłam w sanktuarium dla słoni (możesz przeczytać o tym tutaj: https://twoluggagetrip.blog/2019/10/01/etyczne-sanktuarium-dla-sloni-na-phuket/ ) oraz odwiedzając kilka miejsc na wyspie. W tym wpisie zapraszam na kilka zdjęć z Phuket.

Tajlandia to dobre jedzenie. W Australii jest mnóstwo tajskich knajpek, ale doświadczenie jedzenia lokalnie jest zupełnie inne, inaczej smakuje. Nie jestem w stanie polecić konkretnego miejsca, ale podobno zasada mówi “jedz tam, gdzie lokalni” 😉

Phuket City – Old Phuket Town i ulica Dibuk Road, gdzie panują klimaty architektoniczne jak na Kubie. Kolorowe budynki, w kolonialnym stylu są odbiciem portugalskich wpływów. Przyjemnie jest zrobić spacer tymi ulicami, do tego są bardzo fotogeniczne.

Sporo tu ciekawych murali. Fajnie jest czasem się tak “zgubić” w nowym miejscu i dać ponieść nogom.

Sunday Night Market – długa ulica wypełniona mnóstwem stoisk. Targowisko. Znajdzie się tu przysłowiowe mydło i powidło. Są tajskie przysmaki, pamiątki, cichy, biżuteria.

Big Buddha. To trzeci co do wielkości posąg Buddhy w Tajlandii. Położony jest na wzgórzu, na południu wyspy. Obecnie świątynia jest częściowo w remoncie, chociaż można wejść do środka.

Dookoła kompleksu są sklepy, można kupić pamiątki, jedzenie. Są też mnisi, którym można składać ofiary (kupione w sklepie obok….) w zamian za błogosławieństwo.

Ze wzgórza rozpościera się widok na wyspę. Podobno czasami pojawiają się tam małpy. Nam nie udało się niestety ich zobaczyć. Za to jest całe mnóstwo kotów!

Mieszkałam przez kilka miesięcy w Londynie, przez rok na Malcie, a teraz jestem w Australii. Piszę do Ciebie ze słonecznej Sydney o życiu, o tym kraju, o podróżach i przemyśleniach emigranta. Serdecznie Cię zapraszam do odkrywania świata ze mną!

Zostaw swój komentarz, wymieńmy się myślami! Możesz także podzielić się tym wpisem z innymi!!

Leave a Reply