LAVAPIES, EMBAJADORES, MATADERO, PUENTE MONUMENTAL EN ARGANZUELA

LAVAPIES

To dzielnica, w której przede wszystkim mieszkają emigranci i studenci. Ma swój klimat, mnóstwo knajp z zagraniczną kuchnią oraz sklepów z produktami z całego świata. Próbowałam tam hiszpańskich tapasów oraz byłam na kolacji w afrykańskiej knajpie „Baobab”(13 Hiszpanów i ja przy jednym stole obłożonym jedzeniem – przyjemne przeżycie 😉 ).   

EMBAJADORES

Stacja metra, na której warto wysiąść i przejść się w stronę galerii La Tabacalera. To galeria sztuki alternatywnej, odbywa się tam także sporo eventów. Niestety nie mogłam wejść do środka, bo aktualnie trwały prace remontowe. Mur odgradzający budynek od ulicy jest galerią street art.’u.

Nieco dłuższy, ale w wiosenną pogodę przyjemny spacer zaprowadzi nas do centrum sztuki..

MATADERO

PUENTE MONUMENTAL IN ARGANZUELA

Park położony nad rzeką Manzanares i znany obiekt Puente Monumental de Arganzuela, zaprojektowany przez franciskiego architekta. Jest to spirala wykonana z metalu, w środku są ławki, można przysiąść. Myślę, że latem to fajne miejsce na piknik.

Z oddali  można zobaczyć stadion piłkarski Real Madryt.

Mieszkałam przez kilka miesięcy w Londynie, przez rok na Malcie, a teraz jestem w Australii. Piszę do Ciebie ze słonecznej Sydney o życiu, o tym kraju, o podróżach i przemyśleniach emigranta. Serdecznie Cię zapraszam do odkrywania świata ze mną!

Zostaw swój komentarz, wymieńmy się myślami! Możesz także podzielić się tym wpisem z innymi!!

Leave a Reply