Mini przewodnik po Watsons Bay

park

Watson’s Bay to piękna okolica po wschodniej stronie Sydney. Z pewnością idealne miejsce, aby podziwiać panoramę miasta, z mostem Sydney Harbour Bridge w tle! Przedstawiam Ci mini przewodnik po Watson’s Bay.

panorama Sydney

Relaks lub piknik w parku

Roberson Park idealnie sprawdzi się na piknik – można rozłożyć się na kocu lub skorzystać z zadaszonych stolików. Jest tu do dyspozycji także elektryczny grill (można skorzystać z niego bezpłatnie). Dzieci mogą skorzystać z placu zabaw, pograć w piłkę.

park

Na terenie parku są także toalety publiczne.

Plaże

Watson’s Bay ma kilka niewielkich, za to niezwykle uroczych plaży. Sama takie właśnie preferuję, ich niewątpliwym plusem jest fakt, że nigdy nie są tak tłoczne, jak popularne Bondi czy Coogee Beach.

Zaraz przy molo, gdzie przypływa prom jest Gibson’s Beach. Jest tu sporo zacumowanych łódek oraz żaglówek, które pięknie wpisują się w panoramę, a podczas zachodu słońca podkręcają jego urok.

Idąc dalej dojdziemy do Camp Cove Beach. Pływanie z widokiem na najbardziej charakterystyczne budynki Sydney, w otoczeniu zieleni, to tutaj! Przy plaży jest urocza kawiarnia – kiosk, w którym można kupić napoje oraz zjeść śniadanie, lunch czy przekąski.

Oddalona kilka minut drogi Lady Bay Beach to plaża nudystów. Można tutaj bez skrępowania poczuć fale oceanu na nagim ciele. Trzeba jednak mieć świadomość, że plaża jest bardzo dobrze widoczna z głównej drogi i nie uniknie się ciekawskich spojrzeń spacerowiczów 😉

Punkt widokowy The Gap

Po drugiej stornie parku widoki są równie ciekawe, wystarczy przejść przez ulicę. Ogromne klify i rozbijające się o nie fale robią ogromne wrażenie. Polecam przejść się wyznaczoną trasą i rozglądać się na boki.

klify

Latarnia morska Hornsby

W Watson’s Bay koniecznie trzeba zrobić spacer, aby zobaczyć latarnię. Dojść do niej można z dwóch stron – spacerem przez Camp Cove Beach, mijając Lady Bay Beach, albo od punktu widokowego the Gap. South Head Heritage Trail to krótki spacer, z ciekawymi widokami po drodze. Latarnia morska Hornsby jest bardzo fotogeniczna i leży w przepięknym otoczeniu.

Spacery

Sama okolica Watson’s Bay jest niewielka i przejście dookoła niej to stosunkowo krótki, może godzinny spacer. Jeśli ktoś ma ochotę na dłuższą wycieczkę to polecam spacer wzdłuż wybrzeża z The Gap do Diamond Bay Reserve (tutaj głównie w naturze, po drodze zobaczymy kolejną latarnię morską i jeszcze piękniejsze klify) lub z Watson’s Bay do Rose Bay.

widok na morze

Restauracje

Doyles  –  to restauracja na molo, gdzie przypływa prom. Można usiąść w środku, ale równie popularne jest jedzenie na wynos i ulokowanie się gdzieś na plaży (zamawia się je z drugiej strony, restauracja stworzyła osobny ‘take away’ bar).

Watson’s Bay Hotel – to kultowe miejsce, zarówno aby coś zjeść a także do imprezowania. Można się tutaj także zatrzymać na nocleg i obudzić z widokiem na zatokę.

Na zakończenie informacje praktyczne.

Jak dojechać?

mapa Watsons BaySamochodem – jest tam wiele miejsc, gdzie można zaparkować bezpłatnie. Zawsze jednak sprawdzajcie znaki!

Promem – prom na Circular Quay odpływa z Wharf 2 (można tu dojechać pociągiem lub autobusem). Odpływa co 30 min., podróż trwa także około pół godziny. Można podziwiać Operę House ze strony wody, polecam!

Pociągiem oraz autobusem – należy dojechać do stacji Bondi Junction Station, a stamtąd złapać autobus nr 324 lub 325.

 

 

 

Dajcie znać, czy podoba Wam się taki mini przewodnik po Watsons Bay!

Mieszkałam przez kilka miesięcy w Londynie, przez rok na Malcie, a teraz jestem w Australii. Piszę do Ciebie ze słonecznej Sydney o życiu, o tym kraju, o podróżach i przemyśleniach emigranta. Serdecznie Cię zapraszam do odkrywania świata ze mną!

Zostaw swój komentarz, wymieńmy się myślami! Możesz także podzielić się tym wpisem z innymi!!

Leave a Reply