NIEDZIELNA WYPRAWA SAMOCHODEM

Wypożyczonym samochodem razem z moją kilkuosobową ekipą zaplanowaliśmy jednodniową wycieczkę. Jechaliśmy wzdłuż zachodniego wybrzeża wyspy zatrzymując się w poszczególnych miejscach. Drogi na Malcie są niby oznaczone, ale niestety nie ma gwarancji, że dojedzie się na miejsce bez błądzenia. GPS bardzo ułatwia sprawę 😉 Punkty naszej wycieczki…..

Għar Lapsi. Jest to miejsce, na które mówi się „natural rocky swimmimg pool”. Faktycznie jest to obszar, gdzie morze jest otoczone skałami tworząc różne zatoki. Widoki są przepiękne, szczególnie jak pójdzie się trochę dalej, wzdłuż wybrzeża. Przyjeżdżają tutaj nie tylko turyści, ale także osoby, które uprawiają wspinaczkę oraz nurkowanie.

Dingli Cliffs. Klify są najwyższym punktem na Malcie. Warto się tam zatrzymać i usiąść na chwilę na jednej z ławeczek. W dole trochę zieleni, bo są tam pola uprawne, dalej  widok morza i malutkiej wyspy o nazwie Filfla. Obecnie jest rezerwatem przyrody i zabronione jest jej zwiedzanie. Historia mówi, że wyspa była miejscem związanym z religią (była na niej kapliczka, która uległa zniszczeniu podczas trzęsienia ziemi) oraz miejscem przechowywania pożywienia dla pracujących rybaków.

Gnejna Bay. To jedna z niewielu większych piaszczystych plaży na Malcie. Prawdziwie żółty piasek, trochę zieleni i skały dookoła. Jest to także miejsce, gdzie chętnie przychodzą serferzy. Oprócz przyjemnego opalania się i pływania w morzu, można także zrobić spacer po skałach. Im dalej się idzie, tym piękniej 🙂

Golden Bay. Kolejna piaszczysta plaża , która przyciągająca wielu. Jest otoczona wieloma hotelami, barami, jak typowe turystyczne miejsce. Przyciąga także rodziny z dziećmi.

Paradise Bay. Plaża jest nieco mniejsza niż dwie poprzednie, ale niezwykle urocza. Aby się do niej dostać trzeba zejść schodami, przy plaży jest bar. Nazwa oddaje klimat tego miejsca. Ja miałam szansę obejrzeć zachód słońca z klifów – niesamowicie.

Po zachodzie słońca zebraliśmy się w drogę powrotną  z przystankiem na burgera w Sliema 🙂

IMG_1612  IMG_1615

IMG_1696  DSC_0695

DSC_0663  DSC_0710  IMG_1644

20151011_160559  IMG_1753

IMG_1795

Mieszkałam przez kilka miesięcy w Londynie, przez rok na Malcie, a teraz jestem w Australii. Piszę do Ciebie ze słonecznej Sydney o życiu, o tym kraju, o podróżach i przemyśleniach emigranta. Serdecznie Cię zapraszam do odkrywania świata ze mną!

Zostaw swój komentarz, wymieńmy się myślami! Możesz także podzielić się tym wpisem z innymi!!

Leave a Reply