Plaża Bondi / Bondi Beach

basen oceaniczny

Chyba najpopularniejsza z plaż w Sydney, o której słyszałam zanim jeszcze tu przyjechałam. W kalendarzu zapisałam sobie kilka miejsc, które chcę zobaczyć jako jedne z pierwszych i Bodni Beach znalazła się na liście 😉

Plaża jest we wschodniej części miasta. Dojazd z mojego domu transportem publicznym zajmuje dość dużo czasu, więc jak wyszłam po 9, to wróciłam po 18. Ale większość z tego czasu miałam jednak na plaży 😊

Bondi Junction bliżej morza ma wygląd typowy dla nadmorskiego zabudowania. Deptaki, mnóstwo knajpek, sklepów z drobiazgami. Spodziewałam się tłumów w weekend, ale było dużo miejsca, aby swobodnie się rozłożyć na piasku. Słońce było cudowne, woda fantastyczna, tak samo jak widoki. Uwielbiam morze!

Bardzo popularne są tutaj sporty wodne. Wiele osób bawiło się na desce. Jak tak na nich patrzyłam to nie powiem, zachęcili mnie żeby też spróbować.

BONDI ICEBERGS CLUB

Popularny z Instagrama bar z basenami przy plaży. Na żywo wygląda tak samo dobrze, albo nawet i lepiej 😉 Na miejscu dwa baseny (dla dorosłych i dla dzieci), sauna oraz bar. Koszt wejście dla dorosłego to $6,5.

 

LINK: https://icebergs.com.au/

[ENGLISH]

The most famous beach in Sydney, I have heard of it even before I came to Australia. It was on my list of the places I want to see first.

Bondi is in the east of Sydney. It took me quite a while to get there by public transport but was so worth it. I left home around 9 and came back after 6 pm.

The area of Bondi Junction near to the water look like typical seaside place. There are promenades, lots of bars, pubs and small shops. I was expecting it would be very crowded, but I could easily find a spot to lay down on the sandy beach. There were a lot of people, but the place is big enough. The sun was great, the water fantastic and the view stunning. I love sea so much!

Water sports are very popular in here. I was watching people playing in the water with board. Looked like a great fun and made me want to try too!

BONDI ICEBERGS CLUB

Very popular bar with pools with the sea view, you can might have seen it on Instagram. Live it looks even better 😉 There are two pools (for adults and children), sauna and the bar off course. Entry fee for an adult is $6,5.

Mieszkałam przez kilka miesięcy w Londynie, przez rok na Malcie, a teraz jestem w Australii. Piszę do Ciebie ze słonecznej Sydney o życiu, o tym kraju, o podróżach i przemyśleniach emigranta. Serdecznie Cię zapraszam do odkrywania świata ze mną!

Zostaw swój komentarz, wymieńmy się myślami! Możesz także podzielić się tym wpisem z innymi!!

Leave a Reply