Polskie restauracje w Sydney

jedzenie na stole

Jeśli przyjeżdżasz odwiedzić Sydney to przede wszystkim przejrzyj inne wpisy i wpadnij choćby do mojej ulubionej The Grounds of Alexandria. Natomiast jeśli mieszkasz tutaj i zatęsknisz za najlepszą ogórkową czy plackami ziemniaczanymi to niewątpliwie te polskie restauracje w Sydney mogę Ci polecić.

Restauracje są zlokalizowane w niedalekich odległościach od Central Station, dojazd do nich jest dość wygodny.

Alchemy Polish Café Restaurant , Surry Hills

Do tego miejsca być może zawsze będę mieć sentyment, ponieważ to właśnie tu Kerem zaprosił mnie na naszą pierwszą randkę.

Menu Alchemy jest bardzo bogate. Znajdziemy tu kilkanaście opcji śniadaniowych – m.in. kanapki, naleśniki na słodko, omlety, talerze rozmaitości. Dań na lunch czy kolację również jest wiele do wyboru, w tym bardzo tradycyjne polskie gołąbki, schabowy, rolady, placki ziemniaczane.

Oczywiście jako fanka pierogów szalenie je polecam! Można mieszać smaki w większych zestawach, do wyboru gotowane lub pieczone.

Warto zostawić trochę miejsca na desery, bo ciasta są tam bardzo smaczne. Możesz liczyć, że na koniec polskiej uczty dostaniesz także domowej roboty “lekarstwo” 😉

Przykładowe ceny: 19$ za zupę, 30$ za danie główne.

Polish Place Restaurant , Glebe

Restauracja jest stosunkowo nowa, bo otwarta w tym roku! Zdecydowanie godna uwagi, jest tam smacznie i przyjemnie. Minimalistyczne wnętrza z polskimi akcentami oraz część na zewnątrz. W ogródku pod zadaszeniem mieści się kilka stolików.

 

W menu wszystkie tradycyjne polskie dania. Do tego desery takie, jak szarlotka czy gofry z lodami i owocami. Odwiedziny tutaj to okazja, aby dobrze zjeść!

Przykładowe ceny: 14$ za zupę, 30$ za danie główne.

polskie restauracje w Sydney

Polskie restauracje w Sydney niewątpliwie przypomną Ci smaki takie, jak u mamy!

 

Mieszkałam przez kilka miesięcy w Londynie, przez rok na Malcie, a teraz jestem w Australii. Piszę do Ciebie ze słonecznej Sydney o życiu, o tym kraju, o podróżach i przemyśleniach emigranta. Serdecznie Cię zapraszam do odkrywania świata ze mną!

Zostaw swój komentarz, wymieńmy się myślami! Możesz także podzielić się tym wpisem z innymi!!

Leave a Reply