Słynny spacer wzdłuż wybrzeża: Bondi – Coogee

widok morza

Wpisując w wyszukiwarkę internetową zapytanie „co robić w Sydney?” wyskoczy ci na jednym z pierwszych miejsc. Najbardziej znana plaża w Sydney i spacer, który jest na liście obowiązkowych rzeczy do zaliczenia w tym mieście.

Wszystko zaczyna się na słynnym Bondi – rejonie surferów, a niektórzy mówią, że także hipsterów 😉 Wzdłuż wybrzeża cały czas prowadzi ścieżka, która nie jest absolutnie wymagająca, ale trzeba nastawić się na pokonywanie schodów (jeśli planujesz wybrać się z małym dzieckiem, wózek niestety się nie sprawdzi).

Sydney ma piękne plaże, a podczas tego spaceru można zobaczyć aż 5 z nich – Bondi, Tamarama, Bronte, Clovelly i Coogee. Widoki są cudowne –ocean, piaszczyste plaże, klify, parki, a nawet cmentarz (droga prowadzi przez środek cmentarza).

Dystans to około 6 km, które spokojnie da się pokonać w 2-3 godziny. Weź wygodne buty, butelkę z wodą i ruszaj w drogę! 🙂

[ENGLISH SUMMARY]

Bondi to Coogee walk is one of the most popular things to do in Sydney. There is a reason behind that of course!

Walk starts on Bondi beach, surfers paradise! It is easy, no special physical condition required. You walk mostly on pavement, big flat rocks or grass. But be ready for a lot of steps you will need to take!

Sydney has so many beautiful beaches to see. On this walk you go through five of them – Bondi, Tamarama, Bronte, Clovelly and Coogee! The oceans views are AMAZING!

About 6 km distance that you can walk easly in 2-3 hours. Grab a bottle of water and go! 😊

Mieszkałam przez kilka miesięcy w Londynie, przez rok na Malcie, a teraz jestem w Australii. Piszę do Ciebie ze słonecznej Sydney o życiu, o tym kraju, o podróżach i przemyśleniach emigranta. Serdecznie Cię zapraszam do odkrywania świata ze mną!

Zostaw swój komentarz, wymieńmy się myślami! Możesz także podzielić się tym wpisem z innymi!!

Comments

  1. servemyplate says:

    Niesamowite są te zdjęcia!!

    1. Prawda? Ja też się zachwycam! 🙂 Sydney ma wiele przepięknych miejsc, jest dużo do zobaczenia.

Leave a Reply