Sydney Harbour

Sydney Opera House

Na swoją pierwszą wycieczkę w miasto oczywiście pojechałam zobaczyć Sydney Opera House. Punkt na top liście miejsc do zobaczenia w Sydney, chyba numer jeden.

Opera jest niezwykłym pod względem architektury budyniem, a wrażenia dodatkowo podkręca fakt, że to ikona, jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków na świecie. Mam nadzieję też zobaczyć ją od środka.

Po przejściu się wzdłuż i wszerz po porcie, wsiadłam na prom płynący na Manly i tam plażowałam. To była dobra niedziela 😊

Dobrze wiedzieć!

W każdą niedzielę transport publiczny w Sydney jest bardzo tani – 2,5 dolara za cały dzień. Dodatkowo może w tej samej cenie pojechać promem na Manly czy pociągiem do Blue Mountain czy Newcastle.

[ENGLISH]

For my first trip I obviously decided to go see Sydney Opera House. It is on the top of the list the places you must visit in Sydney.

Opera House looks amazing, it is a beautiful building. I think excitement to see it is even bigger, because it is THIS building – the icon, one of the most recognizable place. I hope to see it from the inside too.

I was walking across the harbour and after took a ferry to Manly, just to chill there at the beach. Perfect Sunday to me 😊

Tip!

Each Sunday public transport in Sydney cost just 2,5 AUD $, no matter how much you travel. Also in this is included ferry to Manly (normally cost around 9 $), and train to Blue Mountains or Newcastle.

 

Mieszkałam przez kilka miesięcy w Londynie, przez rok na Malcie, a teraz jestem w Australii. Piszę do Ciebie ze słonecznej Sydney o życiu, o tym kraju, o podróżach i przemyśleniach emigranta. Serdecznie Cię zapraszam do odkrywania świata ze mną!

Zostaw swój komentarz, wymieńmy się myślami! Możesz także podzielić się tym wpisem z innymi!!

Leave a Reply