Sydney Tower Eye, czyli najlepsze widoki na miasto

Sydney Eye Tower

To najwyższy budynek Sydney, który z pewnością powinieneś zobaczyć. Jeśli jestem w mieście, gdzie jest możliwość zobaczyć je z góry zawsze z tej opcji korzystam. Podczas naszego pobytu w Gold Coast zaliczyliśmy super wypad na Sky Point. W Sydney bezsprzecznie musisz zobaczyć najlepsze widoki na miasto, czyli Sydney Tower Eye. Jest na to kilka opcji.

Punkt obserwacyjny

Jest to popularna atrakcja turystyczna w ramach pakietu Merlin Attractions.

panorama Sydney

Bilet na punkt widokowy wieży możesz kupić samodzielnie lub w pakiecie. Jeśli zamierzasz skorzystać z innych atrakcji, jak SeaLife czy WildLife koniecznie kup bilety razem -to duża oszczędność. Ceny są różne w zależności od promocji i pakietu, ale tanio nie będzie. Nie martw się, widoki na miasto bez wątpienia Ci to wynagrodzą.

Przechodzi się całe 360 stopni, w związku z tym zobaczysz każdą stronę Sydney. Polecam, aby skorzystać z krótkiego oprowadzania przewodnika (to bezpłatna usługa), który wyjaśni co, gdzie jest. Opowie także o ciekawostkach, np. gdzie ma apartament Russel Crowe.

Bar 83

Prawdopodobnie tak samo dobrą opcją jest wybranie się do baru. Trzeba zadeklarować wydanie 30$, czyli jest to plus minus cena biletu. W menu przekąski, kanapki, słodkości oraz cała gama napojów.

Należy pamiętać o odpowiednim stroju, obowiązuje tutaj tzw. smart casual.

Infinity

Niedawno otwarta restauracja- restauracja- bar, a właściwie to 360 Bar and Dining przeszedł transformację wnętrza i nazwy. Można się tutaj wybrać na drinki lub na kolację z ustalonym, degustacyjnym menu. Przykładowy koszt kolacji składającej się z 5 dań to 115$. Menu znajdziesz tutaj.

Koniecznie przemyśl w co się ubierzesz – smart casual dress code!

kobieta w restauracji

bar

Podsumowując, Sydney Tower Eye to jest coś, gdzie trzeba się pojawić choćby raz. Jak widzisz opcji na najlepsze widoki Sydney jest kilka, wybierz najlepszą dla siebie!

Mieszkałam przez kilka miesięcy w Londynie, przez rok na Malcie, a teraz jestem w Australii. Piszę do Ciebie ze słonecznej Sydney o życiu, o tym kraju, o podróżach i przemyśleniach emigranta. Serdecznie Cię zapraszam do odkrywania świata ze mną!

Zostaw swój komentarz, wymieńmy się myślami! Możesz także podzielić się tym wpisem z innymi!!

Leave a Reply