Odwiedziny w The Grounds of Alexandria

słoneczniki

To miejsce po raz pierwszy mignęło mi na jednym z Instagramowych profili, a potem znajomi przyjechali do Sydney i chcieli się tam ze mną wybrać. Akurat wtedy nie mogłam, pojechałam kilka tygodni później.

Miejsce jest w takiej powiedziałabym industrialnej części miasta i raczej zupełnie nie kojarzącej się z miejscami do wychodzenia ze znajomymi. Miłe zaskoczenie 😊

The Grounds of Alexandria jest miejsce przepięknym! Kto nie był, a jest albo będzie w Sydney – koniecznie! Zieleń jest wszędzie i jest cudowna. Robi niesamowity klimat, można poczuć się jak w naturze. Poważnie. Dużo kwiatów, drzewek, roślin w doniczkach. Ogród z uroczymi fontannami, stoliki w przerobionych szklarniach. Wzdłuż głównej ścieżki są wózkowe stoiska z pysznościami – lody, mini pączki, ciasta… Część restauracyjna w środku budynku. W ogródkach można kupić napoje (kawa, smoothie, drinki) i burgery, sałatki dodatki. Sprawdziłam – dobre!

Do tego jest „mini farma” z przeokrutnie uroczą świnią, kozami i przepięknymi kogutami. Jednej był zupełnie innej odmiany, nigdy takiego nie widziałam. Zwierzętami zajmuje się sympatyczny pan, ubrany w ogrodniczki i słomiany kapelusz. Przeniosłam się na wieś w miejskim wydaniu.

LINK: https://thegrounds.com.au/

 

[ENGLISH]

I saw this place on Instagram, my friends told me about that too and then finally I got there myself!

I would never expect there is such a great place in such an industrial area. But its brilliant, I love it😊

If you are in Sydney or planning to visit put The Grounds of Alexandria on your list! This restaurant & cafe is a fantastic place to eat, drink, chat, chill, feel nature in the city. Flowers and plants are literally everywhere. There are two little fountains, a greenhouse with sofa and the table inside. Lots of space to find a perfect spot for yourself.

The restaurant is inside the building. In the garden are you can order burgers, salads and sides dishes, as well as drinks. There are also small food stands with sweets, like donuts, ice-creams, cakes, etc. I have tried some of those and can totally recommended.

Another cool thing there is animal farm! This gorgeous pig, roosters and goats. Your kids will love it just as much as you 😉

Mieszkałam przez kilka miesięcy w Londynie, przez rok na Malcie, a teraz jestem w Australii. Piszę do Ciebie ze słonecznej Sydney o życiu, o tym kraju, o podróżach i przemyśleniach emigranta. Serdecznie Cię zapraszam do odkrywania świata ze mną!

Zostaw swój komentarz, wymieńmy się myślami! Możesz także podzielić się tym wpisem z innymi!!

Leave a Reply