Tidbinbilla Nature Reserve – Canberra

kobieta z kangurami

 

Wielu mogłoby się pomylić, ale to właśnie Canberra jest stolicą Australii. I mam tam bliską rodzinę, z którą mogłam zobaczyć się w pierwszy weekend marca. Dwa dni dobrego, rodzinnego czasu!

W okolicach Canberry, oddalony o około 40 km jest rezerwat przyrody – Tidbinbilla Reserve Park. Moi kuzyni z wujkiem zabrali mnie tam w niedzielę i spełniłam jego z moich australijskich marzeń, widziałam zwierzęta w ich naturalnym środowisku! Setki kangurów leniuchujących w cieni drzew, koala przytulony do drzewa (część miśków była także w ogrodzonym, mniejszym „sanktuarium”), wallabies – czyli gatunek mniejszych kangurów, posumy buszujące w trawie, strusie i co najmniej kilka innych zwierząt. Cudnie!

 

Kangury są przyzwyczajone do ludzi, pozwoliły mi podejść na wyciągnięcie ręki. Są jednak wystarczająco dzikie, że kiedy tę rękę faktycznie wyciągałam to odskakiwały kilka metrów dalej.

 

Park jest idealnym miejscem także dla tych, którzy lubią spacery. Jest gdzie chodzić, i to w pięknym otoczeniu.

LINK: https://www.tidbinbilla.act.gov.au/

 

[ENGLISH]

People sometimes get confused – it’s not Sydney nor Melbourne the capital of Australia, but Canberra! I have close family living in that city and went to visit them on the first weekend of March. We had great two days together! Well, speaking for myself – I had 😉

Not far from Canberra, about 40 km west there is – Tidbinbilla Reserve Park. My cousins and uncle took me there on Sunday. They made one of my Australian dream come true – to see wild animals in their natural environment! Hundreds of kangaroos chilling in the shade, wallabies, possums, koalas, and many many others! That was fantastic! Kangaroos are used to people, they let you come quite close and stay near when you don’t move too much 😊

For those who like walking this park would be great too. A lot of trials in amazing nature.

Mieszkałam przez kilka miesięcy w Londynie, przez rok na Malcie, a teraz jestem w Australii. Piszę do Ciebie ze słonecznej Sydney o życiu, o tym kraju, o podróżach i przemyśleniach emigranta. Serdecznie Cię zapraszam do odkrywania świata ze mną!

Zostaw swój komentarz, wymieńmy się myślami! Możesz także podzielić się tym wpisem z innymi!!

Leave a Reply