Warsztaty malowania, czyli spotkania przy winie i pędzlu

para na warsztatach malowania

Słyszałeś kiedyś o wydarzeniu takim jak wspólne malowanie obrazów? Prawdopodobnie nie, ponieważ nie jest to jeszcze zbyt popularne. A jakie fajne! Spotkanie przy winie i pędzlu, jak ja to mówię. Koncept jest taki, że osoba prowadząca pokazuje nam podstawowe techniki malowania i zasady tworzenia obrazu. Krok po kroku przeprowadza nas przez proces malowania, można powiedzieć, że to takie warsztaty.

Podczas gdy tworzymy sobie nasze dzieło mamy jednocześnie czas na pogaduchy, przekąski. Takie warsztaty malowania to naprawdę fajna sprawa! Być może myślisz, że musisz mieć zdolności artystyczne – absolutnie nie! Przede wszystkim chodzi tu o dobrą zabawę.

Cork & Canvas

Miejsce mieści się na Oxford Street, Darlinghurst. Każda sesja jest związana z danym tematem. Podczas malowania wszyscy tworzą coś w tym samym stylu, ale każdy może wybrać coś innego. My byliśmy na warsztatach poświęconych sztuce Banksy’ego. Do Cork & Canvas przynosi się własne napoje (mogą być także alkoholowe) i przekąski.

Life with Paint

Drugim miejscem godnym uwagi jest Life with Paint. Warsztaty są prowadzone w 10 miastach, w tym także w Sydney. Spotkania odbywają się w pubach, w kilku lokalizacjach. Tutaj także wybiera się sesję, na której malujemy konkretny obraz. Tak, jak w Cork & Canvas jest raczej większa dowolność w wyborze, co malujemy, tak tutaj osoba prowadząca będzie dawać mniej ogólnych wskazówek, a raczej bardzo konkretnie pokaże, jak namalować każdy z elementów. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś puścił wodze swojej artystycznej duszy! 😊

Na warsztatach jest wszystko czego potrzebujesz (sprzęt do malowania, także fartuchy), wystarczy, że o wyznaczonej godzinie pojawisz się na miejscu. My na pewno jeszcze skorzystamy z takiej formy spędzania czasu. Może też uda się namówić znajomych i pójść w większym gronie?

para na warsztatach malowania

P.S. Jak Wam się podobają nasze dzieła?

Mieszkałam przez kilka miesięcy w Londynie, przez rok na Malcie, a teraz jestem w Australii. Piszę do Ciebie ze słonecznej Sydney o życiu, o tym kraju, o podróżach i przemyśleniach emigranta. Serdecznie Cię zapraszam do odkrywania świata ze mną!

Zostaw swój komentarz, wymieńmy się myślami! Możesz także podzielić się tym wpisem z innymi!!

Leave a Reply